Farmasi Kataloğu Bilgilendirme Sitesi

Farmasi Katalog & Ürünler

Home Farmasi Dr. Cevdet Tuna

Dr Cevdet Tuna

%100 Türk markası olan Farmasi’nin kurucusu olan Dr Cevdet Tuna, 1923 yılında doğmuştur. Edirne şehrinde doğan 9 çocuklu bir aileye sahip olan Dr Cevdet Tuna 1930 yılında ilköğretim hayatına Edirne'nin Balıkpazarı şehrinde başlamıştır. 1935 ve 1941 yılları arasında Haydarpaşa Lisesi'ni bitirmiştir. Daha sonra 1941-1947 yılları arasında Almanya Goethe Tıp Fakültesi'ni başarıyla bitirmiştir. Eğitimini bitirdikten sonra Türkiye özlemine dayanamayan Dr Cevdet Tuna hemen ülkesine geri dönüş yapmıştır. 1950 yılına kadar tam 3 yıl boyunca İstanbul Hadımköy Tabip Asteğmen olarak kendisine tahsis edilen bir adla tüm Trakya'daki birliklerde Ordu'nun tek doktoru olarak Şifa dağıtmıştır. Böylesine hayırlı bir ülke evladı tekrar ülkesine geri dönerek ülkesine yardım elinde bulunmuştur.

1952 yılında ilk profesyonel hayatına Türkiye'nin en önemli 5 ilaç firmasından biri olan Tege ilaç fabrikasını kurarak başlamıştır. Türkiye'de ilk öksürük şurubunu, ilk ağrı kesici hapı, ilk yanık merhemini ve öksürük tabletlerini formüle eden bir insandır. İşine duyduğu sevgisini nedeniyle her geçen gün büyüyen şirkette ilaç üretiminde ki tüm aşamalarda bizzat kendisi bulunuyordu. Türkiye'deki ilk tahlil laboratuvarlarının kurulmasında da çok önemli bir rol oynamıştır. 1977-1995 yılları arasında tam 13500 eczanenin arka bölümündeki ilaçların ham madde ihtiyaçlarının ithalatını yapmıştır. 1998 yılında ise Tanalize firmasını kurdu ve bugünkü Farmasi’nin kuruluşunda çok önemli bir rol oynadı.

Farmasi Dr Cevdet Tuna Eurofresh markaları adı altında üretilen 2000 çeşitten fazla ürün üreten kozmetik üretim tesisinin onursal başkanı olarak hayatına devam eden Dr Cevdet Tuna Farmasi’nin kurucusu ve yön verici sidir. %100 Türk markası olan Farmasi’nin helal sertifikaya sahip olması, tesisinde ev, ofis, araç temizlik ürünlerinden, cilt bakım ürünlerine, renkli kozmetik ürünlerinden, parfümlere kısacası bir evin ihtiyacı olan her şeyi üretmesine kadar Farmasi dört dörtlük ve diğer markalardan ayrılan bir markadır. Dr Cevdet Tuna’nın ailesine bıraktığı ve ülkemize bıraktığı en büyük miras olan Farmasi’yi Dr Cevdet Tuna’nın oğlu Hakan Tuna yönetiminde devralıyor. Farmasi tesislerinde binden fazla ürün çeşitliliği bulunuyor ve temiz içerikler ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Farmasi’nin kurucusu ve onursal başkanı olan sayın Dr Cevdet Tuna’yı rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Farmasi Üye Ol

FARMASİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

05423943838